Previous Winners – Cup

 R.A. CUPDIV 3 SHIELDHEMPSTEAD CUPHIGHPOINT SHIELD
YearWinnersRunners-UpWinnersRunners-UpWinnersWinners
1978HorseheathTeachers
1979TeachersWeston Colville
1980KedingtonAbington
1981Linton VillageClare CrownHorseheath
1982MidweekHorseheathWimbish
1983H.M.P.Linton VillageStradishall
1984Linton VillageH.M.P.HighpointHildershamHorseheath
1985H.M.P.LintonStradishallHildershamLinton
1986LintonHorseheathHav Fire ServiceHav Fire ServiceLinton
1987HorseheathLintonThurlowHav Fire ServiceWimbishWimbish
1988HorseheathLintonCarver BarracksHav Fire ServiceWimbishH.M.P.
1989H.M.P.AbingtonCavendishThurlowLintonAbington
1990HorseheathH.M.P.WithersfieldThurlowWimbishWimbish
1991AbingtonMidweekLowry EngineeringHundonHorseheathH.M.P.
1992H.M.P.LintonThurlowLowry EngineeringWendenLowry Engineering
1993N.M.F (H.M.P)AbingtonThurlowHighpointHorseheathWenden
1994N.M.F.Steeple BumpsteadHundonKedingtonAbingtonAbington
1995WendensHelions BumpsteadHundonHighpointWendenWenden
1996HorseheathHelions BumpsteadCavendishCastle ManorWendenHelions Bumpstead
1997Helions BumpsteadLintonCavendishMill GreenRob Andrews – Helions BumpsteadMark Tate – Cavendish
1998HorseheathKedingtonCavendishThurlowScott Webb – HorseheathMark Tate – Cavendish
1999Helions BumpsteadAbingtonBrockleyHaverhill 2Paul Cooper – Helions BumpsteadJulian Poole – Haverhill 2
2000HorseheathAbingtonMill Green 1Haverhill 2Scott Webb – HorseheathPaul Turner – Mill Green 1
2001HorseheathAshdonNo CompetitionRichard Last – HorseheathNO COMPETITION
2002HorseheathAbingtonNo CompetitionGary Ellis – HorseheathNO COMPETITION
A.H. CUPLEAGUE CUPHEMPSTEAD CUPHIGHPOINT SHIELD
YearWinnersRunners-UpWinnersRunners-UpWinnersWinners
2003AbingtonThurlowHaverhill 1Hundon 1Andrew Pooley – AbingtonMartyn Wilkins – Haverhill 1
2004Haverhill 1BrockleyHelions BumpsteadStansfieldGregg Street – Haverhill 1Matt Spatchelor – Helions Bumpstead
2005Weston ColvilleAbingtonLowry EngineeringKedingtonTom Westley – Weston ColvilleJohn Woodgate – Lowry Engineering 1
2006BrockleyLowry Engineering 1AshdonWratting LionsJoe Reed – BrockleyWill Mallet – Ashdon
2007HorseheathLowry EngineeringAshdonGreat YeldhamWes Walker – HorseheathMark Collins – Ashdon
2008HorseheathBabraham 1 (Lowry)Abington 2AshdonGary Ellis – HorseheathBruce Wagstaff – Abington 2
2009Babraham 1HaverhillCastle ManorHundon 2Andy Palmer – BabrahamDaniel Webb – Castle Manor
2010Saffron WaldenHorseheathHundon 1ManorJoe Barrs – Saffron WaldenAkram Khan – Hundon 1
2011Haverhill 1SawstonHundon 1Haverhill 2James Smith – Haverhill 1Jarvine Khan – Hundon 1
2012Sawston 1Abington 1Abington 2Long MelfordVaughan Blanchard – Sawston 1Matt Norman – Abington 2
2013Saffron WaldenSawston 1FulbournBalshamGlenn Batticciotto – Saffron WaldenJohn Barnes – Balsham
2014Sawston 1Haverhill 1BabrahamHelions BumpsteadMarc Pearson – Sawston 1Henry Hunter – Babraham
2015Saffron WaldenSawston & Babraham 1Helions BumpsteadAbington 2Niraj Odedra – Saffron WaldenNeil Winter – Helions Bumpstead
2016FulbournHelions BumpsteadIckletonGreat ChesterfordPaul Summerskill – FulbournJohn Welch – Ickleton
2017 FulbournSaffron Walden Sewards EndHaverhill 2Ian Still – FulbournLiam Botten – Haverhill 2
2018 Haverhill 1Abington 1 Sawston & BabrahamLinton 1Adam Dellar – Haverhill 1Matt Hague – Sawston & Babraham